Sharm el Sheikh

Wszystko o Egipcie

Sharm el Sheikh

Kurort Sharm el Sheikh

Sharm El Sheikh jest drugim co do popularności (zaraz po Hurghadzie) kurortem turystycznym w Egipcie. Położony jest w południowej części Półwyspu Synaju.

Sharm jest oddalony od Góry Synaj zaledwie o 80 km, jest to doskonała baza wypadowa w to miejsce. Podobnie jak w Hurghadzie, usytuowanie miasta nad Morzem Czerwonym pozwala na uprawianie wszelkich sportów wodnych, a w szczególności nurkowania, to właśnie w Sharm znajduję się popularna i zapierająca dech w piersiach Blue Hole (coś przypominające studnię głęboką na 102 m).

Sharm jest typową miejscowością wypoczynkową. W mieście znajduję się mnóstwo hoteli, różnej klasy (jednak przeważają te luksusowe),  pola golfowe, kasyna i centra handlowe. Wybrzeże w całości jest zabudowane resortami. Najcieplejsze miesiące to kwiecień – październik, temperatura nie spada wtedy poniżej 30 stopni Celsjusza.

Zwiedzanie w okolicach Sharm el Sheikh

Mimo, że to Hurghada jest miejscem polecanym dla fanów zabytków i zwiedzania, to w okolicy Sharm również znajdzie się kilka atrakcji. Należą do nich:

Klasztor Św. Katarzyny

Powstał on w miejscu, gdzie Bóg objawił się Mojżeszowi pod postacią płonącego krzewu. Należy on do najstarszych klasztorów chrześcijańskich, jego historia sięga 337 r.n.e

Góra Synaj

Miejsce, gdzie Mojżesz otrzymał kamienne tablice z boskimi przykazaniami. Góra nie jest trudna do zdobycia, jej wysokość to 2285 m n.p.m. Na górę prowadzą dwie trasy, dłuższa, ale łatwiejsza i krótsza, ale trudniejsza (większość turystów wchodzi łatwiejszą a schodzi szybszą). Warto tam wejść nie tylko dla symboliki tego miejsca, ale również dla podziwiania przepięknych wschodów słońca.

Pustynia

Warto wybrać się  na wycieczkę na pustynię, najlepiej z noclegiem, wtedy poczuje się zupełnie odmienny klimat od typowo turystycznego wypoczynku i poczuje tą ogromną różnicę temperatur między dniem a nocą. Ze względu na niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą pustynia, wiejący wiatr, piasek wchodzący w najmniejsze zakamarki czy brak jakiegokolwiek punktu odniesienia, po pustyni lepiej podróżować z przewodnikiem i zorganizowaną wycieczką. W ofercie jest zwiedzanie wioski Beduinów, przejażdżka na wielbłądach i kładach, zabawa z zaklinaczami węży i tancerkami brzucha.

Co jeszcze?

Do atrakcji w Sharm należy również delfinarium i rejs łodzią ze szklanym dnem. Sharm jest również rajem dla zakupowiczów. Do dyspozycji mamy różnego rodzaju centra handlowe, bazary, targowiska i sklepiki. Pamiętajmy, że w Egipcie podczas zakupów należy się targować ze sprzedawcą!

Jeśli chcesz wypocząć, powygrzewać się na plaży i dobrze się bawić to Sharm el Sheikh jest idealną miejscowością dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *