Marsa el Alam

Wszystko o Egipcie

Marsa el Alam

Kurort Marsa el Alam

Marsa el Alam to niezwykle tajemnicze miejsce, które znajduje się około 250 kilometrów na południe od Hurghady. Ta dawna egipska wioska rybacka idealnie nadaje się na wymarzone wczasy dla miłośników nurkowania. Tutejsza podwodna fauna i flora bowiem potrafi zachwycić, a natura nadal jest dzika i nieujarzmiona. Marsa el Alam jest niewątpliwie kurortem wyjątkowym, który gwarantuje udane wakacje.

Atrakcje czekające w Marsa el Alam

Marsa el Alam kusi turystów lubiących luksus. Można tu bowiem nocować w najlepszych hotelach, przechadzać się po piaszczystych plażach , czy też wybrać się na safari. Osoby kochające nurkowanie powinny przede wszystkim pojechać do Abu Dabur, Dolphin Mouse, Marsa Asslai czy też zobaczyć rafę Elphistone.

Będąc na wakacjach w Marsa el Alam koniecznie trzeba zobaczyć także Port Ghalib, pobliską miejscowość turystyczną oferującą świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Czeka tu największy na całym środkowym wybrzeżu port jachtowy.

Co zwiedzić w okolicy kurortu?

Jednym z miejsc, które warto zobaczyć będąc w Marsa el Alam jest niezwykłe El Quseir. Ta najstarsza turystyczna wioska znajduje się około 70 kilometrów dalej i zachęca do odwiedzin arabską, zabytkową starówką, pozostałościami po osmańskim forcie pochodzącym z XVI wieku, czy też muzeum, które można odnaleźć w środku. Kurort ten jest idealny dla osób lubiących rozrywki, dla płetwonurków, a także dla tych, którzy kochają piękno natury.

Region Marsa el Alam to także starożytne miasto Berenice. Na turystów czekają tutaj przede wszystkim ruiny świątyni Semirady oraz ruiny portu. Ciekawym zakątkiem na pewno okaże się również Targ Wielbłądów, który znajduje się w miejscowości Bir Shalatein.

Oprócz tego wspaniałą wyprawą będzie zdobycie Wyspy Zebargad, czy też zobaczenie legendarnej doliny – Wadi Hammamat. Na miłośników naturalnych skarbów czeka zaś Park Narodowy Wadi El Gemal, a na tych, którzy szukają przygód – wioska górników posiadająca kopalnię złota – Bir Umm Fawakhir.

Dobrym pomysłem jest też wycieczka do Kairu czy Luxoru. Pierwsze miasto jest stolicą i zarazem największą metropolią Egiptu. Nazywane bywa „miastem tysiąca minaretów” oraz „Matką Świata”. Kair posiada mnóstwo starożytnych zabytków, piramidy, słynnego Sfinksa oraz takie perełki jak chociażby Muzeum Starożytności, czy Wielki Meczet Alabastrowy, a to dopiero początek. Luxor natomiast kusi znaną na całym świecie Doliną Królów z grobowcami faraonów.

Wakacje w Marsa el Alam to gama atrakcji niespotykanych nigdzie indziej. Piękne, piaszczyste i szerokie plaże zachwycają i zachęcają do odpoczynku, lazurowe morze do kąpieli a okolice pełne zabytków i starożytnych miast sprawiają, że nie sposób się tutaj nudzić. To niezwykle malownicze miejsce, w którym zawsze świecie słońce, dodatkowo posiada wspaniałe luksusowe hotele, najlepsze na świecie rafy koralowe oraz doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Kto choć raz wybrał się do Marsa el Alam pragnie tu powrócić znowu, zwłaszcza zimą, bowiem jest to kierunek całoroczny, idealny na każdą okazję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *