Giza

Wszystko o Egipcie

Giza

Widok na Gizę

Giza jest najpopularniejszym miastem położonym na lewym brzegu Nilu. Większości turystom głównie znana jest ze znajdujących się tam piramid. Jednak w trakcie wycieczki do tego miejsca mamy okazję podziwiać również inne zabytki, obok których żaden podróżny nie powinien przejść obojętnie.

Co zwiedzić w Gizie? Nie tylko piramidy…

Odwiedzający Gizę turyści, swoje pierwsze kroki kierują w stronę sfinksa i piramid. Warto jednak w trakcie podróży warto zahaczyć również o pozostałe zabytki, będące dużą atrakcją tej egipskiej miejscowości. Oto najciekawsze z nich…

Ogród zoologiczny

Jest to jeden z okazalszych obiektów tego typu na świecie. Znajdziemy tam mnóstwo gatunków zwierząt, nie tylko tych spotykanych w Afryce, ale również w Azji czy w Europie. Można tam podziwiać m.in.: strusie, hipopotamy, słonie czy krokodyle, wszystkie ukryte pośród malowniczej, pełnej roślin i strumyków, scenerii. Na terenie kompleksu znajdziemy również muzeum pełne zabalsamowanych gatunków ssaków i gadów.

Muzeum Mohameda Mahmouda Khalila

Miłośnicy malarstwa zwiedzający Gizę, koniecznie muszą odwiedzić tę ciekawą galerię sztuki. Jednak również osoby nieorientujące się zbytnio w tematyce, z pewnością kojarzą umieszczone tam dzieła spod pędzla najpopularniejszych, europejskich malarzy. Spotkamy tam prace Renaulta, Gauguina, van Gogha czy Moneta. W zbiorach muzeum znajdują się również okazałe wazy pochodzące z Azji, czy rzeźby autorstwa europejskich twórców.

Ogród Orman

Jeden z popularniejszych i okazalszych ogrodów botanicznych w tej części świata. Znajdziemy tam wiele egzotycznych i rzadko spotykanych gatunków roślin, które większość z nas zna tylko z programów popularnonaukowych. Każdego roku, z końcem marca, organizowany jest tam Wiosenny Festiwal. W jego trakcie handlarze roślin oferują na sprzedaż swoje najlepsze okazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *