Egipt

Wszystko o Egipcie

Większości z nas kojarzy ten kraj z piaskiem pustyni, betonowym hotelem i stertą bezużytecznych kamieni. W rzeczywistości jest całkiem inaczej. Jest to dość specyficzne miejsce i to nie tylko ze względu na swoją wspaniałą i bogatą historię. Egipt to plaże, palmy, kolorowy świat podwodny, barwna kultura, smaczna kuchnia i dzika przygoda.

Egipt to  miejsce na urlop dla każdego! Od poszukiwaczy przygód podróżujących na własną rękę po urlopowiczów, którzy podróżują ze zorganizowaną wycieczką. Bogactwo ofert standardowych i promocyjnych – tzw. ofert last minute (sprawdź promocje na Egipt w Travelplanet.pl) umożliwia wakacyjny wyjazd bez większego drenażu portfela. Do tego dochodzą jeszcze tańsze oferty po ścisłym sezonie turystycznym (wakacyjnym). Propozycje wyjazdu w miesiącach jesiennych czy zimowych nie tylko pozwolą wyjechać na odpoczynek za relatywnie nieduże pieniądze ale również pozwolą dzięki znośnym temperaturom zwiedzić najciekawsze historyczne miejsca tego kraju.

Historia tego kraju sięga aż 6000 r.p.n.e. Chyba każdy z lekcji historii wie, że w Starożytności w Egipcie panowała władza absolutna, rządził faraon (traktowany niemalże jak bóg). Obecnie Egipt jest republiką z prezydentem na czele i stolicą w Kairze. Zanim jednak ukształtował się obecny ustrój, Egipcjanie przez długie lata byli podlegli monarchii brytyjskiej.

O historii tego kraju można by zapisać tysiące stron. Dla mnie najciekawszy jest okres starożytny, w którym powstały piramidy, sfinks, mumie i wiele innych niesamowitych rzeczy.

Większość kosztowności i pamiątek z tamtego okresu zostało zagrabione jeszcze za nim pojawili się w Egipcie archeologowie. Również Anglicy zawłaszczyli sobie sporo z tego dziedzictwa (wystawione min. w British Museum). Jednak, żeby poznać i poczuć prawdziwy klimat Egiptu trzeba tam po prostu być. Zobaczyć piramidy, dotknąć bloków kamiennych, które mozolnie jeden po drugim były stawiane, przejść się kolorowymi uliczkami, tętniącymi życiem.

Dzięki dobrodziejstwu jakim jest internet, chciałabym podzielić się wrażeniami z tego kraju. Znajdą się tu min. informacje o większych miastach, zabytkach, wycieczkach fakultatywnych czy miejscach noclegowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *