Nurkowanie

Wszystko o Egipcie

Morskie przestworza Egiptu to raj dla miłośników podziwiania podwodnego królestwa koralowców, którzy pragną przeżyć niezapomnianą przygodę i doznać zastrzyku adrenaliny. Hurghada i Sharm el Sheikh to jedne z najbardziej znanych kurortów turystycznych, które zachwycają przepięknymi rafami koralowymi. Miejsc do nurkowania znajduje się jednak w Egipcie o wiele więcej.

Egipt – bogactwo podwodnego świata, wypożyczalnie sprzętu

Podczas nurkowania w słynnej Hurghadzie podziwiać można m.in. strome ściany, wraki oraz płytkie rafy koralowe. Niektóre z raf są objęte specjalną ochroną. Morskie głębiny w okolicach  kurortu zamieszkują przede wszystkim: delfiny, płaszczki, mureny, napoleony i żółwie. Najpopularniejsze miejsca nurkowe w Hurghadzie to: Turtle Bay, Small Giftun, Carless Reef i Shaab el Erg. W miejscowości znajduje się wiele wypożyczalni sprzętu, jak np. Padi Panorama Divers czy Deep Blue Hurghada Diving Center.

Kolejnym ośrodkiem wypoczynkowym, zapewniającym wiele atrakcji miłośnikom nurkowania jest  tętniące życiem Sharm el Sheikh. Pod wodą podziwiać można wraki, strome ściany oraz płytkie ogrody koralowe. Najpiękniejsze rafy zlokalizowane są w Parku Narodowym Ras Mohamed (Shark Reef) oraz w cieśninie Tiran (Straights of Tiran). Morskie głębiny, w których występują m.in.  żółwie, barakudy, tuńczyki, czarne korale czy błazenki to raj dla miłośników przyrody. W Sharm el Sheikh sprzęt nurkowy wypożyczyć można w wielu centrach nurkowych. Jednym z polecanych jest Camel Dive Club w Naama Bay.

Niezapomnianych wrażeń nurkowie mogą również doznać podczas eksplorowania podwodnego świata w okolicach kurortu Marsa El Alam. Nurkowania organizowane są zarówno z lądu, jak i z łodzi. Jednym z najpiękniejszych miejsc nurkowych w tym rejonie jest Fury Shoal, które przyciąga siecią podwodnych korytarzy i jaskiń oraz przepięknymi bajkowymi rafami. Pod wodą zobaczyć można m.in. żółwie, orlenie, napoleony, mureny, płaszczki oraz rekiny. W Marsa Alam zlokalizowane są liczne wypożyczalnie sprzętu, jak np. Hydrozagadka czy Diving Pro.

Doskonałym miejscem na odkrywanie uroków bajkowego królestwa koralowców jest także Hamata. Rafy zlokalizowane wokół Hamaty uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Można tu podziwiać liczne tunele, jaskinie, prześwity i zagłębienia. Morskie przestworza zamieszkiwane są przez: mureny, orlenie, rekiny rafowe, barakudy, koniki morskie oraz manty. W Hamacie znaleźć można liczne wypożyczalnie sprzętu. Jedną z najlepszych jest Orca Dive Club.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *